SEO test, SEO analyzátor, SEO meter

V SEO teste vám môže vyhodnotiť aj ten najlepšie optimalizovaný web so zlým výsledkom. Testery by mali slúžiť len ako pomôcka na vyhodnotenie, či web spĺňa základné vlastnosti ako vyplnený title, nadpis, meta description, či je stránka validná a podobne.

Odkazy na SEO analyzátory:

http://www.seo-analyzator.cz/

http://www.seotip.sk/sk/www/seo-analyzator.cz

http://www.seo-pruvodce.cz/seo-analyza.html

 

Žiadny SEO analyzátor Vám nezmeria výsledky vo vyhľadávaní v google, neporovná s konkurenciou, nezanalyzuje informačnú architektúru web stránky, neprezrie celý obsah, či nenavhrne nové, krajšie nadpisy. Strojom sa dá skontrolovať štruktúra HTML dokumentu a hustota kľúčových slov, ale nie dosah, kvalita textu, vzájomné prepojenie atď.

Človek má často krát pocit, že tieto analyzátory vznikajú len ako potreba niektorých firiem ukázať klientovi, že ich web stránka má nízke hodnotenie, pretože nie je dobre spravená. Samozrejme, daná firma to vie napraviť a spraviť lepšie!

Ešte sme sa nestretli s profesionálom v obore internetového marketingu, ktorý by argumentoval na základe SEO analyzátora. Každý, kto sa problematike trochu rozumie vie, že na www stránku musíme pozerať ako na celok a je nutný dôkladnejší SEO audit.

My preto používame viacero nástrojov ako napríklad google webmaster tools, analytics, rôzne pagerank checkere, tooly na meranie pozícií, validátor, google page speed checker. Veľa vecí však vidieť priamo zo štruktúry dokumentu – pri nahliadnutí do kódu hneď vidno ako si kto dal záležať pri napĺňaní obsahu.

Môžeme sa hrať na percentá zo SEO analyzátora, ale POZOR, je to číslo ako bulharská konštanta. Zmenou pár riadkov v HTML kóde ju síce vieme dostať na pekne vysoké číslo, ale nemusí to ovplyvniť pozície vo výsledkoch vyhľadávania.

Prečítajte si zaujímavý článok o analyzátoroch od Michala Kubíčka.

Pozor na podvodné SEO analyzátory

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *