Linkbuilding

Zadali ste do vyhľadávača vaše kľúčové slovo a nenašli ste sa na prvej stránke? V tom prípade by ste sa mali dozvedieť viac o linkbuildingu.

Linkbuilding

Ak ste presvedčený, že Vaša stránka je plne optimalizovaná (t.j.: je dobre spravená prvá časť SEO optimalizácie tzv. on page SEO optimalizácia) a aj napriek tomu návštevníci z vyhľadávačov neprichádzajú, chyba bude pravdepodobne v tom, že vyhľadávače o stránke nevedia resp. chýba Vám off page SEO optimalizácia. Vyhľadávače totiž hodnotia nie len obsah stránky ale aj to koľko odkazov smeruje na Vašu stránku, ale aj zameranie stránok, ktoré na Vás odkazujú.

Počas optimalizácie webu (seo) je veľmi dôležité neustále sledovať  nové trendy, pretože vyhľadávače menia svoje algoritmy pomerne často a v zásadnej miere. Venujte sa svojmu podnikaniu, ktoré ovládate najlepšie a ostatné nechajte na nás.

 

Linkbuilding môžeme rozdeliť na dva spôsoby a to podľa odkazov smerujúcich na naše stránky: externý a interný linkbuilding.

Interný linkbuilding – prelinkovanie v rámci Vašej stránky na ďalšie Vaše podstránky – konkrétne články, sekcie, tak aby nasmerovali návštevníka k ďalším informáciam, pri internetových obchodoch samozrejme nákupom. Interné odkazy môžeme teda považovať za určitú mapku, ktorú ponúkame návštevníkovi pri vstupe na naše stránky. Z pohľadu SEO optimalizácie však nemajú veľkú váhu. Môžu však pomôcť urýchliť  indexáciu – zaradenie podstránok do vyhľadávačov. Z pohľadu SEO optimalizácie sú však dôležitejšie externé spätné odkazy – externý linkbuilding znamená odkazovanie na Vašu stránku z iných stránok. Externý linkbuilding je dôležitý ako pre zvýšenie povedomia o vašej stránke a propagácii, ale hlavne je dôležitý pre vyhľadávače a ich algoritmy. Tie ako jedno z kritérií pre hodnotenie vašej stránky používajú počet spätných (externých) odkazov.

 Zabezpečíme Vám:

  • nové odkazy z iných stránok  (čím viac tematicky rovnakých stránok na Vás odkazuje, tým sa zvyšuje pozícia Vašej stránky vo vyhľadávačoch). Podľa Vášho rozpočtu oslovíme tie správne webové stránky a zabezpečíme spätné odkazy. Spätné odkazy alebo backlinks sú jednou z najdôležitejších vecí ovplyvňujúcich poradie vo vyhľadávačoch a preto sú pri SEO optimalizácii nepostrádateľné. Dôležitým faktorom takejto návštevnosti je totiž vysoká konverzia, pretože ľudia neplateným (prirodzeným) výsledkom viac dôverujú.
  • interný linkbuilding
  • registráciu do lokálnych alebo medzinárodných katalógov (všeobecných alebo tematicky zameraných)
  • prispievanie do tematicky zameraných diskusných fór
  • písanie blogov alebo spolupráca s blogermi
  • PR články zverejnené na internetových stránkach

Výhody kvalitného linkbuildingu:

  • Linkbuilding pomáha získať cielenú návštevnosť zo stránok, ktorá zvyšuje Váš predaj.
  • Získate dôveru vyhľadávačov, čo je základ úspešnej optimalizácie a vysokej návštevnosti.
  • Linkbuildingom sa dá zvládať reputačný management a vytlačiť nepohodlné výsledky z vyhľadávačov.
  • Linkbuilding pomáha vytvárať značku, povedomie a dôveryhodnosť Vašich stránok.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *